Inwestycje Raport z Polski

Jaka przyszłość czeka zabytkowy gmach po dawnej Dyrekcji PKP w Bydgoszczy?

Jaka przyszłość czeka zabytkowy gmach po dawnej dyrekcji PKP w Bydgoszczy przy ul. Dworcowej 63? Dyskusja w tej sprawie trwa od wielu lat.

Fot. wikimedia / CC

Z propozycją zagospodarowania pięknego obiektu wystąpił do Rady Miasta Bydgoszczy prof. Maciej Świątkowski z Collegium Medicum. Jego zdaniem obiekt powinien pełnić służbę władz uczelni.

 – Bydgoszczanie zastanawiają, co zrobić z zabytkowym budynkiem przy ulicy Dworcowej 63. Moja propozycja, o której mówiłem i pisałem kilka razy jest następująca – czytamy na profilu profesora na portalu Facebook. – Ustawę o utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, która jest po pierwszym czytaniu w Sejmie, przekształcić w ustawę o utworzenie na bazie bydgoskich uniwersytetów UTP i UKW Federacji Uniwersytetów pod nazwą Uniwersytet ,,Bydgoszcz”. W federacyjnym uniwersytecie utworzyć Wydział Medyczny (kierunki lekarski, pielęgniarstwo, dietetyka później inne). Na siedzibę władz Federacji Uniwersytetu ,,Bydgoszcz” przeznaczyć piękny, zabytkowy, reprezentacyjny budynek po Dyrekcji PKP w Bydgoszczy przy ulicy Dworcowej 63. W związku z powyższym, wszystkie ręce w Bydgoszczy niezależnie od barw politycznych na pokład i do roboty.