Inwestycje Wydarzenia

Jest umowa na dokumentację projektową dla modernizacji linii Tczew – Czersk

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji ok. 100 km linii na odcinku Tczew – Czersk oraz Szlachta – Bąk. Jej elektryfikacja zapewni nowe możliwości rozwoju kolei na Pomorzu.

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dzisiaj umowę na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 203 na odcinku Tczew – Czersk” w ramach projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów w sieci TEN-T”.

– Dzięki kolejnym inwestycjom polska kolej staje się bardziej atrakcyjnym i konkurencyjnym środkiem transportu, także w województwie pomorskim. Rozwój nowoczesnej i  bezpieczniejszej kolei nie tylko w skali krajowej i międzynarodowej, ale także regionalnej ma służyć mieszkańcom mniejszych miast, gmin i powiatów. Wszystko to służy celowi, jakim jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie linia nr 203 na odcinku Tczew – Czersk, nr 215 – ze stacji Szlachta przez Czersk do stacji Bąk, a także odbudowę niewykorzystanej linii z Lipowy Tucholskiej do Szlachty Zachód.

Planuje się także budowę dwóch łącznic między linią kolejową nr 203 a linią kolejową nr 201 (Łąg Południowy – Czarna Woda oraz Szałamaje – Łąg) z Nowej Wsi Wielkiej przez Bydgoszcz do portu w Gdyni. Łącznie zmodernizowanych zostanie około 100 km linii.

– Dzięki planowanej modernizacji linii mieszkańcy Czerska czy Starogardu Gdańskiego szybciej dotrą do Tczewa i Trójmiasta. Podróżni będą mogli korzystać z przebudowanych, bardziej funkcjonalnych stacji i zmodernizowanych przystanków. Cieszę się, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują kolejną inwestycję na terenie województwa pomorskiego – powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

 

Czytaj dalej >