Wydarzenia

Jubileusz Kolei Wielkopolskich

1 i 2 grudnia 2016 roku w Poznaniu odbyła się pierwsza konferencja „Dworce”, na której przedstawiono różne modele funkcjonowania dworców kolejowych w Polsce. Wydarzenie to było także okazją do świętowania 5 rocznicy uruchomienia połączeń przez Koleje Wielkopolskie.

Gala jubileuszowa miała miejsce w termach Maltańskich. Podczas uroczystości Zarząd Spółki, prezes Włodzimierz Wilkanowicz oraz Marek Nitkowski opowiedzieli o historii powstania i rozwoju firmy. Wspominali oni trudne początki oraz chwile, które stały się kamieniami milowymi dla KW. Anegdoty związane z powołaniem Spółki opowiedział także Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak.

Ponadto na scenę zaproszono pracowników, którzy swoją karierę zawodową związali z Kolejami Wielkopolskimi od 1 czerwca 2011 roku czyli są z przewoźnikiem od samego początku. Jubileusz był także okazją do złożenia gratulacji i życzeń. Te na ręce członków zarządu złożyła duża grupa zaproszonych gości i przedstawicieli firm w tym Adam Musiał I Dorota Markiewicz z Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Jednym z elementów wieczoru była też aukcja na rzecz kampanii „Szlachetna Paczka”.

Uczestnicy licytowali prace plastyczne wykonane przez dzieci, które w minionych latach brały udział w specjalnie zorganizowanych przez nas wycieczkach kolejowych. RK

Dodaj komentarz