global Wydarzenia

Katastrofa kolejowa pod Barceloną. Nie żyje maszynista [FILM + ZDJĘCIA]

Katastrofa kolejowa pod Barceloną. W wyniku zderzenia dwóch pociągów jedna osoba poniosła śmierć. Do szpitali trafiło kilkudziesięciu pasażerów.

Katastrofa kolejowa pod Barceloną. W akcji ratunkowej biorą udział dwa śmigłowce (fot. Diesellokophren / Wikimedia Commons)
Katastrofa kolejowa pod Barceloną. W akcji ratunkowej biorą udział dwa śmigłowce (fot. Diesellokophren / Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło w gminie Sant Boi de Llobregat (północny wschód Hiszpanii). W wyniku wypadku z udziałem dwóch pociągów zginął maszynista jednego ze składów. Rannych zostało 85 osób, z czego 77 pasażerów opatrzono na miejscu. Osiem osób trafiło do szpitala. Stan dwóch osób jest ciężki.

Z pierwszych informacji przekazanych przez służby ratunkowe wynika, że w pociąg pasażerski uderzył wagon pociągu towarowego, który wykoleił się nieopodal stacji kolejowej w Sant Boi de Llobregat.

W akcji ratunkowej udział wzięły dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także dziesiątki strażaków, policjantów i ratowników medycznych.

Wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie maszynisty złożył premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Na miejsce zdarzenia przybył również wiceprezydent regionu Katalonii Jordi Puignero.

Okoliczności i przyczyny katastrofy zbada specjalnie powołana komisja.

 

Dodaj komentarz