Przewozy towarowe Wydarzenia

Katastrofa kolejowa w Dolnej Saksonii. Trasa Berlin-Hanower zamknięta [ZDJĘCIA]

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w pobliżu miejscowości Gifhorn w Niemczech. W wyniku zdarzenia zamknięto linię kolejową między Hanowerem a Berlinem. Opóźnienia pociągów ICE wynoszą około godziny.

Do wypadku doszło w czwartkowy poranek. Według pierwszych ustaleń w stojący pociąg towarowy wjechał inny skład.  Obaj maszyniści zostali ranni – kierujący pociągiem, który najechał na tył drugiego, trafił do szpitala.

W wyniku zderzenia z torów wypadło kilka wagonów-cystern, część się przewróciła. Co najmniej z jednej cysterny wydobywa się propan. Obecnie trwa szacowanie szkód. Jak zapewnia straż pożarna, nie ma zagrożenia dla środowiska i mieszkańców. Miejsce wypadku znajduje się bowiem w lesie.

Obecnie linia kolejowa Hanower – Berlin jest zamknięta. Pociągi kierowane są objazdami. Opóźnienia dotyczą także pociągów ICE, jadących ze Szwajcarii przez Frankfurt i Kassel do Berlina. Połączenia z Amsterdamu do Berlina realizowane są obecnie tylko do Hanoweru. Pozostałe pociągi ICE i IC są odwołane.

Trwa ustalanie przyczyn i dokładnych okoliczności wypadku.

Dodaj komentarz