global Wydarzenia

Katastrofa kolejowa w Michigan [FILM]

Pociąg towarowy, przewożący substancje niebezpieczne, wykoleił się pod Detroit w stanie Michigan. To drugi w ciągu tygodnia w USA wypadek składu transportującego towary niebezpieczne. W mediach społecznościowych pojawił się film ze zdarzenia.

Katastrofa kolejowa pod Michigan. Z torów wypadło kilka wagonów. Co najmniej jeden przewoził substancje niebezpieczne.
Katastrofa kolejowa pod Michigan. Z torów wypadło kilka wagonów. Co najmniej jeden przewoził substancje niebezpieczne.

Do zdarzenia doszło w czwartek, na torach w miejscowości Van Buren Township, w stanie Michigan. Z szyn wypadło co najmniej sześć wagonów, w tym z pewnością jeden przewożący substancje niebezpieczne.

Jak informuje Debbie Dingell, demokratyczna członkini Izby Reprezentantów z Michigan, nie doszło do rozszczelnienia się wagonu. Nad bezpieczeństwem okolicznych mieszkańców, a także środowiska czuwa na miejscu Agencja Ochrony Środowiska (EPA).

Wagon z niebezpieczną substancją został podniesiony tak, by nie istniało ryzyko jego rozszczelnienia.

Jak podkreśla telewizja Fox News, cytując Departament ds. Środowiska i Energii Wielkich Jezior stanu Michigan, wstępne raporty nie wskazują na zagrożenie dla środowiska. Przedstawiciele Departamentu są w drodze na miejsce katastrofy pociągu.

Ruch w miejscu zdarzenia jest utrudniony. Część pociągów  odwołano.

Do podobnego, groźnego zdarzenia doszło kilka dni temu w stanie Ohio, w USA. Wykoleił się tam pociąg Norfolk Southern, który składał się z ponad 100 wagonów. W wyniku wypadku  10 z nich wypadło z torów. Według relacji mediów, wszystkie przewoziły substancje niebezpieczne.

O szczegółach pisaliśmy poniżej:

Katastrofa pociągu z chemikaliami w Ohio [FILM+ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz