Tabor Wydarzenia

Kazachstan: Škoda z zamówieniem na silniki

Wabtec zamówił silniki trakcyjne od Škoda Group do dodatkowych 26 lokomotyw.

Obie organizacje stale współpracują. Potwierdzeniem tych działań jest to, że w ostatnich latach Škoda dostarczyła Wabtec zestawy silnikowe do ponad 50 lokomotyw.

Najnowsze zamówienie, o wartości ponad 12 mln EUR (12,88 mln USD), dotyczy lokomotyw, które Škoda Group zmontuje w Kazachstanie. Tam także będą eksploatowane.

Skoda Group dostarczy 156 mechanicznych napędów trakcyjnych (po sześć na każdą lokomotywę). W zamówieniu znajdzie się silnik trakcyjny, skrzynia biegów i zestaw kołowy.

Region znany jest z trudnych warunków atmosferycznych. Producent dostosuje więc lokomotywy do pracy w ekstremalnych temperaturach od -55 do +55 stopni Celsjusza. Testy mają zapewnić, że lokomotywy będą spełniać rosyjskie normy kolejowe przed wejściem do eksploatacji. Obejmą one test trwałości zarówno pojedynczych części, jak i kompletnych zestawów.

Jaromír Šilhánek, prezes linii produktów systemów elektrycznych i komponentów w Škoda Group, powiedział:

Lokomotywy muszą sprostać bardzo trudnym warunkom w Kazachstanie, dlatego przywiązuje się ogromną wagę do jakości i trwałości. Cieszę się, że tym zamówieniem potwierdzamy, że jesteśmy w stanie odnieść sukces naszymi produktami w skali globalnej i u najbardziej wymagających klientów na świecie.

Dodaj komentarz