Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

KD uruchomiły internetową sprzedaż “Promocji Drezdeńskiej”

Koleje Dolnośląskie uruchomiły internetową sprzedaż „Promocji Drezdeńskiej”. Z oferty transgranicznej będzie można skorzystać za pomocą portalu e-podróżnik.

Fot. KD

Do momentu uruchomienia oferty w e-podróżniku jedynym sposobem nabycia biletu w ramach “Promocji Drezdeńskiej” była wizyta w BOK/kasie bądź jego zakup bezpośrednio u konduktora. Obecnie, przy wykorzystaniu internetowego kanału sprzedaży, można pojawić się na pokładzie pociągu z ważnym biletem… elektronicznym.

– Stawiamy na sprzedaż w sieci, bo wiemy, że dla wielu pasażerów jest to najwygodniejszy sposób nabycia biletów na przejazd, pozwalający zaoszczędzić czas – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – O ile nasza krajowa oferta podstawowa jest w całości dostępna w kanałach on-line, o tyle transgraniczne oferty własne – nie. Dlatego postanowiliśmy systematycznie wprowadzać je do sprzedaży internetowej a “Promocja Drezdeńska” jest pierwszym krokiem w tym kierunku – dodaje Rodak.

 

“Promocja Drezdeńska” obowiązuje we wszystkich pociągach osobowych Kolei Dolnośląskich (KD) i w pociągach trilex, trilex express Länderbahn (DLB) na odcinkach:

  • Wrocław Główny – Dresden Hbf (przez Legnicę, Zgorzelec i Bautzen)
  • Jelenia Góra – Dresden Hbf (przez Gryfów Śląski, Lubań Śląski, Zgorzelec i Bautzen)

Dostępne są bilety zarówno na podróż w jedną stronę, jak i powrotne, a ich cena uzależniona jest m. in. od ważności ich daty powrotu oraz liczby podróżnych na jednej przejazdówce. Bilety obowiązują również na połączenia przesiadkowe, wynikające z obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Co ważne, przejazd tam musi się rozpoczynać na terenie Polski.