Inwestycje

KE zgadza się na przejęcie przez Alstom firmy Bombardier Transportation

Alstom i Bombardier z zadowoleniem przyjęli decyzję Komisji Europejskiej dot. warunkowej akceptacji planowanego nabycia przez Alstom firmy Bombardier Transportation.

Zgoda Komisji na transakcję jest uwarunkowana proponowanymi zobowiązaniami, które obejmują:

  • Przeniesienie wkładu Bombardier Transportation w bardzo szybki pociąg V300 ZEFIRO oraz ofertę licencji IP na Hitachi dla pociągu opracowanego wspólnie przez Hitachi i Bombardier Transportation do wykorzystania w przyszłych przetargach na bardzo dużą prędkość w Wielkiej Brytanii
  • Zbycie Alstom Coradia Polyvalent i zakładu produkcyjnego Reichshoffen we Francji
  • Zbycie platformy Bombardier TALENT 3 i dedykowanych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w zakładzie Hennigsdorf w Niemczech
  • Zapewnienie dostępu do niektórych interfejsów i produktów dla części pokładowych urządzeń sygnalizacyjnych Bombardier Transportation i systemów zarządzania sterowania pociągiem (TCMS)
  • Zbycie będzie zgodne ze wszystkimi obowiązującymi procesami społecznymi i konsultacjami z organami przedstawicieli pracowników.

Transakcja podlegać będzie dalszym zatwierdzeniom regulacyjnym  w kilku innych jurysdykcjach i podlegać będzie zwyczajowym warunkom zamknięcia.

Zamknięcie akwizycji planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku.