Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Kolejarze na pielgrzymkowym szlaku

„W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój…” – pod takim hasłem wyruszy 10 września jubileuszowa XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Organizację wydarzenia wsparła Fundacja Grupy PKP.

Pociąg Papieski (fot. nadesłane)
Pociąg Papieski (fot. nadesłane)

Pielgrzymka, która tradycyjnie odbywa się w drugą sobotę września, na stałe wpisała się do kalendarza najważniejszych wydarzeń kolejarskich. Każdego roku licznie zebrani kolejarze wraz ze swoimi rodzinami, przedstawiciele władz spółek kolejowych, a także emeryci i renciści spotykają się, by dziękować Bogu za otrzymane dary i polecać sprawy Ojczyzny oraz polskich kolei.

Jak każdy jubileusz, tak i 20-lecie pielgrzymki do łagiewnickiego sanktuarium będzie doskonałą okazją, by spojrzeć na minione lata i przypomnieć o momentach, które w szczególny sposób zapadły w pamięci organizatorów oraz uczestników. Jednym z takich wydarzeń na pewno było przygotowanie i otwarcie trasy przejazdu pociągu papieskiego na linii Kraków Główny – Skawina z przystankiem Kraków Sanktuarium. Nastąpiło to właśnie podczas pielgrzymki kolejarzy.