Raport z Polski Wydarzenia

“Kolejarze z Wileńszczyzny” coraz bliżej

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy okładkę „Kolejarzy z Wileńszczyzny” – reportażu historycznego Dominiki Leszczyńskiej, który swoją premierę będzie miał na jesieni br. „Raport Kolejowy” jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

"Kolejarze z Wileńszczyzny" coraz bliżej

To już ostatni moment, aby sięgnąć do rodzinnych szuflad i wspólnie z nami stworzyć towarzyszący książce Portret zbiorowy kolejarza kresowego. Nadesłane fotografie – indywidualne lub zbiorowe, służbowe czy prywatne – będą dowodem naszej pamięci o ludziach kolei. Portret w formie tableau umieścimy na fasadzie budynku Stacji Muzeum przy ul. Towarowej w Warszawie.

Pliki w formie elektronicznej można nadsyłać bezpośrednio do autorki reportażu na adres: dominika.leszczynska@stacjamuzeum.pl lub historia@stacjamuzeum.pl (rozdzielczość 300-600 dpi TIFF, zapis bez kompresji, jeżeli zdjęcia są w sepii to skan w kolorze, jeśli czarno-białe to skan w skali szarości). Zachęcamy też do kontaktu korespondencyjnego lub telefonicznego (Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa, tel. 22-620 04 80 w. 123). Więcej informacji o przedsięwzięciu znajduje się na stronie internetowej Stacji Muzeum: https://stacjamuzeum.pl/edukacja/kolejarze-z-wilenszczyzny/

Przypomnijmy, że książka „Kolejarze z Wileńszczyzny” i Portret powstają dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

"Kolejarze z Wileńszczyzny" coraz bliżej

Dodaj komentarz