Pasażer Wydarzenia

Koleje Dolnośląskie od niedzieli przywracają połączenia turystyczne

Koleje Dolnośląskie przedstawiły nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie w niedzielę 13 marca. Powrócą m.in. turystyczne połączenia sezonowe do czeskiego Skalnego Miasta i do Trutnova.

Koleje Dolnośląskie wprowadzają zmiany w związku z korektą rozkłady jazdy pociągów.
Koleje Dolnośląskie wprowadzają zmiany w związku z korektą rozkłady jazdy pociągów.

Wiosenna korekta rozkładu jazdy, wiąże się przede wszystkim ze zmianami, które wynikają z zaplanowanych na najbliższy kwartał prac remontowych na wybranych odcinkach. W ramach nowego rozkładu zaktualizowane zostaną czasy odjazdów pociągów z wybranych stacji, a podróżni będą mogli skorzystać z reaktywowanych połączeń sezonowych.

– Największą zmiana to powrót sezonowych połączeń turystycznych, które z pewnością ucieszą naszych pasażerów. Pociągi do czeskiego Trutnova i do Skalnego Miasta od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Dolnoślązaków. Doceniają oni możliwość wygodnego i bezpośredniego dojazdu do ciekawych atrakcji – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

 

Od połowy kwietnia pociągami KD znów będzie można dojechać do Skalnego Miasta bezpośrednio ze stolicy Dolnego Śląska. Pociągi kursujące w weekendy będą odjeżdżać ze stacji Wrocław Główny i Adrspach dwa razy dziennie – w godzinach porannych i popołudniowych.

Komunikacja zastępcza

Pasażerowie podróżujący w stronę Jelcza-Laskowic oraz Dobrzykowic Wrocławskich od marca będą mogli skorzystać z nowych połączeń Kolei Dolnośląskich. W stronę Jelcza-Laskowice (przez Siechnice) pasażerowie zyskają dwa nowe połączenia (Wrocław Gł. odjazd 15:20, Jelcz-Laskowice odjazd 5:31), natomiast w przypadku pociągów przejeżdżających przez Dobrzykowice Wrocławskie podróżni będą mieć do dyspozycji dwa nowe poranne pociągi.