Pasażer Wydarzenia

Koleje Dolnośląskie uruchamiają wagon rowerowy

Koleje Dolnośląskie od 12 marca przywrócą na tory wagon rowerowy! Od najbliższej niedzieli w życie wchodzi korekta rozkładu jazdy pociągów, która przyniesie sporo zmian dla osób podróżujących po Dolnym Śląsku. Jakich?

Fot. Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

Dolnośląski przewoźnik kolejowy uruchomi wagon rowerowy jeszcze przed połową marca. Funkcjonować on będzie jednak w inny sposób, niż rok temu. Teraz z wagonu będzie można skorzystać zarówno na stacji Sobótka, jak i Sobótka Zachodnia.

– Wielu rowerzystów chciało zacząć zwiedzanie wokół Sobótki na stacji położonej bliżej centrum. Po zeszłorocznym pilotażu wiemy już, że załadunek i rozładunek rowerów na stacji nie zajmuje tak dużo czasu, przez co wprowadzimy taką możliwość nie tylko na stacji Sobótka Zachodnia – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 

Koleje Dolnośląskie w nowym rozkładzie uruchomią również dodatkowe pociągi specjalne do serca Doliny Baryczy. W weekendy z Wrocławia odjedzie pociąg do Milicza. W weekendy ruszy ze stacji Wrocław Główny o godz. 9.03. Powrót z Milicza planowany jest o godz. 18.58 ze stacji początkowej.

Połączenia ruszą od 29 kwietnia: w soboty, niedziele i święta.

Zamknięcie tunelu na odcinku Janowice Wielkie – Jelenia Góra

Na dolnośląskich torach prowadzony jest remont wysłużonego tunelu pomiędzy stacjami Janowice Wielkie a Jelenia Góra. Wykonawca, w pierwszej fazie prac, dostosuje infrastrukturę tak, by pociągi mogły kursować po jednym torze.

Przez miesiąc ruch kolejowy w tunelu będzie jednak niemożliwy – dlatego przewoźnicy operujący na tej linii (Koleje Dolnośląskie, PolRegio i Intercity) zorganizowały zastępczą komunikację autobusową.

Więcej szczegółów w artykule: https://kolejedolnoslaskie.pl/zamkniecie-tunelu-kolejowego-na-odcinku-jelenia-gora-janowice-wielkie/.

Od 8 czerwca pojedziemy do Adršpachu

Z początkiem czerwca wracają połączenia sezonowe z Wrocławia do Adršpach. Ze stolicy Dolnego Śląska do Czech będziemy mogli się wybrać w soboty, niedziele i święta. Pociąg Sprinter „Skalne Miasto” wyjedzie z Wrocławia o godzinie 7:51, zaś Sprinter „Pełcznica” o 15:41. Z Adršpachu do Wrocławia pociągi odjadą o 10:45 i 18:45. Co ważne, w przypadku zakupu biletów „tam i z powrotem”, bilet jest ważny przez dwa dni, czyli do Adršpachu można się wybrać w sobotę i wrócić kolejnym pociągiem w niedzielę.

Pociągi do czeskiego Adršpachu i Skalnego Miasta od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Już od czerwca, podróżni będą mieli możliwość ponownie dotrzeć do tej atrakcji, która znajduje się tuż za naszą południową granicą. Proszę jednak pamiętać, o czym przypominają czescy gospodarze tej atrakcji, by bilety zarówno do Skalnego Miasta, jak i na same połączenia kolejowe, kupować on-line z odpowiednim wyprzedzeniem – mówi Bartłomiej Rodak.

 

Reszta zmian

Od 13 do 16 marca, a także między 8 maja a 11 czerwca zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać na odcinku Kłodzko – Ścinawka Średnia. Prosimy zwracać uwagę na komunikaty oraz informacje na stacjach: niektóre autobusy pojadą na całym odcinku Kłodzko – Wałbrzych Miasto lub Kłodzko – Wałbrzych Główny.

Dodaj komentarz