Pasażer Raport z Polski

Koleje Dolnośląskie z nowym lektorem

Przemek Corso, pochodzący z Legnicy autor popularnych serii przygodowych i kryminalnych, został lektorem specjalnego pociągu Kolei Dolnośląskich relacji WrocławLegnica.

Fot. Koleje Dolnośląskie

Przedstawienie nowego lektora Kolei Dolnośląskich odbyło się 15 czerwca podczas przejazdu pociągu z Wrocławia do Legnicy. Pasażerowie mogli osobiście poznać Przemka Corso i jego twórczość, ponieważ w czasie podróży autor czytał fragmenty swojej nowej książki, „Serca twego chłód”.

– Szukając nowego głosu Kolei Dolnośląskich, zależało nam na osobie pochodzącej z Dolnego Śląska – komentuje prezes Kolei Dolnośląskich, Damian Stawikowski. – Wybór padł na Przemka Corso, pochodzącego z Legnicy, młodego pisarza, który przekonał nas nie tylko słowem pisanym, ale przede wszystkim swoim głosem i osobowością. Ujednolicenie treści mówionych w naszych pociągach było tylko kwestią czasu, w części pojazdów słychać było syntezator mowy, który nie zawsze wypowiadał treści precyzyjnie i donośnie. Teraz to się zmieni. Nowy głos pojawi się także we wszystkich nowych pociągach, które niebawem zasilą naszą flotę – dodał.

 

Literacki przejazd

Premierowy przejazd stanowił wyjątkową okazję do zapoznania się z pisarzem i jego twórczością. Celem podróży była macierzysta miejscowość zarówno Kolei Dolnośląskich, jak i nowego lektora – Legnica.