global Pasażer Wydarzenia

Koleje Fińskie znoszą część obostrzeń covidowych

Koleje Fińskie (VR – Valtionrautatiet) zmieniły pod koniec października obostrzenia dotyczące ochrony przed koronawirusem. Po kilkunastu miesiącach nakazu noszenia maseczek ochronnych VR zmieniło go na jedynie zalecenie, by z takiej osłony korzystać w pociągach przewoźnika.

Koleje Fińskie

Czy nowe zasady dotyczą wszystkich?

Zgodnie z podanym przez VR komunikatem, to pasażer będzie samodzielnie decydował o tym, czy w czasie podróży będzie miał założoną maseczkę ochronną. Przewoźnik będzie od teraz jedynie zalecał założenie osłony, jednak obsługa nie będzie ingerować w przypadku jej braku.

Z takiej możliwości nie będzie mógł na razie skorzystać personel pociągów. Wszyscy pracownicy będą w dalszym ciągu zobowiązani do ubierania maseczek w czasie pracy.

Koleje Fińskie, podejmując taką decyzję, opierały się między innymi na opiniach pozyskanych od pasażerów. VR regularnie bada odpowiedzi respondentów, by zapewnić podróżnym warunki możliwie najbardziej odpowiadające ich oczekiwaniom.

Od 2020 roku przeprowadzane ankiety dotyczą także zasad bezpieczeństwa w sytuacji pandemicznej. Na ich podstawie przewoźnik stara się dostosowywać zasady podróży do głosów pasażerów.

Dodaj komentarz