global Wydarzenia

Koleje Indyjskie podnoszą ceny biletów peronowych

Koleje Indyjskie podniosły ceny biletów peronowych na kluczowych stacjach w regionie metropolitalnym Bombaju (Bombaj oraz miasta satelitarne). Ma to związek z pandemią – podwyżka ma zredukować liczbę podróżnych na najpopularniejszych peronach w czasie komunikacyjnego szczytu

Fot. Hendrik Terbeck

Centralna strefa Kolei Indyjskich chce zredukować liczbę pasażerów przed sezonem turystycznym – okresem, w którym perony są wręcz przepełnione. Dyrektor ds. PR Central Railways Shivaji Sutar poinformował, że od 24 lutego bilet kosztować będzie nie 10 Rs, a 50. Podwyżka obowiązywać będzie na stacjach:

  • w Chhatrapati Shivaji Maharaj Terminus (CSMT),
  • Dadar i Lokmanya Stacje Tilak Terminus (LTT) w Bombaju,
  • Thane,
  • Panvel,
  • Kalyan
  • Bhiwandi Road.

Według CPRO nowa stawka za bilety peronowe będzie obowiązywać do 15 czerwca br. Dodał również, że decyzja o podwyższeniu ceny biletów peronowych została podjęta, aby zapobiec przepełnieniu na tych dworcach podczas letniego ruchu turystycznego.

Jak wynika z najnowszego raportu, od drugiego tygodnia lutego odnotowuje się w Indiach stały wzrost dziennej liczby przypadków zachorowań na COVID-19. Jak dotąd w Bombaju odnotowano 325 tys. przypadków zachorowań i ponad 11,4 tys. zgonów spowodowanych wirusem.

W lutym w Bombaju uruchomione zostały lokalne linie kolejowe. Każdego dnia korzysta z nich 360 tys. pasażerów. Przerwa w kursowaniu pociągów lokalnych trwała w regionie 320 dni.