Konflikt w Ukrainie Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Małopolskie uruchomią dwa pociągi specjalne

Województwo Małopolskie przygotowało dwa specjalne pociągi ewakuacyjne do transportu uchodźców z Ukrainy. Na pokładzie miejsce znajdzie min. 400 osób.

Fot. Koleje Małopolskie
Fot. Koleje Małopolskie

Koleje Małopolskie obecnie ustalają potencjalne trasy przewozu obywateli Ukrainy i miejsca, do których mogliby trafić. Pociągi przewoźnika znajduje się aktualnie w Tarnowie i jest gotowy do drogi.

– Właśnie uruchomiliśmy pociągi Kolei Małopolskich, które są gotowe przewieźć uciekających z ogarniętego wojną kraju – informuje marszałek województwa Witold Kozłowski.- Przewieziemy naszych sąsiadów – Ukraińców – do domów tymczasowych. Otrzymają tam wszystko, co w tej chwili jest im niezbędne. Mamy także w gotowości autobusy, które wykorzystamy, jak tylko będzie potrzeba dodatkowych kursów. Chcemy wspierać i realnie pomagać tym, którzy dziś są zmuszeni opuścić swoją Ojczyznę

 

Do sprawy odniósł się również małopolski wojewoda.

– Wszystkie ręce na pokład. Uruchomienie pociągu specjalnego daje możliwość szybkiego transportu dużej liczby uchodźców i relokowania ich w różne miejsca województwa. Mamy zapewnione już miejsca hotelowe – dodaje Łukasz Kmita.

Dodaj komentarz