Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Mazowieckie na Warszawskim Dniu Zwierząt

W Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Warszawski Dzień Zwierząt. Wydarzenie, które zaplanowano na 21 maja, to jedyna taka impreza w Polsce. Jej organizatorem jest Schronisko „Na Paluchu”. Swój wkład w wydarzenie będą miały również Koleje Mazowieckie, które wspierają Schronisko od 2021 r.

Koleje Mazowieckie niejednokrotnie pokazały, że los zwierząt nie jest im obcy (fot. Koleje Mazowieckie)
Koleje Mazowieckie niejednokrotnie pokazały, że los zwierząt nie jest im obcy (fot. Koleje Mazowieckie)

Na Warszawskim Dniu Zwierząt nie zabraknie licznych atrakcji. Podczas tegorocznej edycji będzie można m.in. skorzystać z porad adopcyjnych czy konsultacji ze specjalistką ds. żywienia psów. Organizatorzy zachęcają także do udziału w warsztatach, np. z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, plecenia szarpaków i robienia mat węchowych. Co więcej, w trakcie wydarzenia odbędzie się zlot zaadoptowanych psów oraz wręczenie statuetek „Przyjaciel Schroniska Na Paluchu”. Na imprezie będzie można spotkać się z przedstawicielami organizacji non-profit czy też z Kolejami Mazowieckimi.

Samorządowy przewoźnik niejednokrotnie pokazał, że los zwierząt nie jest mu obojętny, o czym najlepiej świadczy oferta nieodpłatnych przejazdów dla czworonożnych pasażerów w pociągach KM. Spółka realizuje też projekty edukacyjne we współpracy ze Schroniskiem „Na Paluchu”. Udostępnia także informacje o jego podopiecznych na monitorach w pojazdach oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Koleje Mazowieckie będą obecne także na scenie! Zespół Pracowników KM „Gotowi do Odjazdu” zagra swój debiutancki koncert. W jego skład wchodzą: Daria Uchman-Jaworska, Michał Zalewski, Paweł Cielniak, Michał Szymkiewicz, Krzysztof Zalewski i Grzegorz Wieliczko.

W repertuarze znajdą się znane i lubiane przeboje, a także autorskie hity. Między innymi będzie można usłyszeć utwór „W schronisku na miłość czekają…” w wykonaniu Michała Szymkiewicza, który, mamy nadzieję, zachęci do adopcji bezdomnych zwierząt.

Szczegółowe informacje na temat Warszawskiego Dnia Zwierząt znajdują się na stronie: https://napaluchu.waw.pl/warszawski-dzien-zwierzat-21-maja/

Dodaj komentarz