Wydarzenia

Koleje Mazowieckie włączają się w 4. edycję Krwiobiegu Warszawa

W sobotę 19 czerwca już po raz czwarty odbędzie się Krwiobieg Warszawa. Celem wydarzenia jest promocja idei krwiodawstwa, zbiórka funduszy na jego rozwój, a także propagowanie idei wolontariatu i zdrowego trybu życia. W minionym roku Krwiobieg miał formułę zdalną, co było podyktowane pandemią. W tym roku wszyscy, którym bliska jest idea krwiodawstwa, znów mogą pobiec wspólnie.

Tegoroczny Krwiobieg Warszawa wystartuje z Wybrzeża Gdyńskiego 4 w Warszawie. Co ważne, każdy może odnaleźć się w proponowanej formie przebycia biegu – zróżnicowanym dystansie oraz technice. Udział mogą wziąć dorośli i dzieci. Nowością jest w tym roku inicjatywa pn. „Aktywnie dla PCK „Idę – biegnę – wspieram!” Jest ona dedykowana tym, którzy chcą wesprzeć cel charytatywny biegu, ale z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu 19 czerwca. Aktywność jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych, minimalny dystans do pokonania to 1 km, który uczestnicy mogą przebyć w dowolnej formie: biegnąc lub idąc. Uczestnicy mogą wybrać dowolną lokalizację i pokonać dystans 19 lub 20 czerwca 2021r.

– Idea krwiodawstwa jest sprawą zawsze aktualną. A w dobie wciąż obecnej z nami pandemii każdego dnia jeszcze bardziej przekonujemy się, jak bezcenne jest nasze zdrowie. Jako spółka chętnie angażująca się w akcje propagujące idee ważne społecznie poprzez partnerstwo w tym wydarzeniu zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w biegu. Udział w nim, podobnie jak krwiodawstwo, jest darem prosto z serca i postawą godną do naśladowania – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

 

Do wydarzenia odniosła się także przedstawicielka MOO PCK Warszawa.

– Honorowe Krwiodawstwo dla Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedną z najważniejszych działalności statutowych. Wynika to nie tylko z faktu, że w 1935 r. Polski Czerwony Krzyż rozpoczął zorganizowaną działalność na rzecz krwiolecznictwa w Polsce ale przede wszystkim, że zdrowie i życie drugiego człowieka jest najwyższą wartością, a humanitaryzm przyświecający wszystkim członkom naszej organizacji tylko mobilizuje do ratowania życia. Krwiobieg Warszawa natomiast to wydarzenie, którym zachęcamy do oddawania tego bezcennego leku szczególnie tych niezdecydowanych – powiedziała Honorata Krzywoń, dyrektor MOO PCK Warszawa.

 

Dodaj komentarz