Pasażer Tabor Wydarzenia

Koleje Mazowieckie z odjazdową ofertą w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

W weekend od 17 do 19 września 2021 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE). Celem eventu jest zaprezentowanie różnych projektów i możliwości, które dają krajom członkowskim unijne dotacje. To również doskonała okazja do wspólnej zabawy i korzystania z ciekawych atrakcji.

Koleje Mazowieckie z odjazdową ofertą w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

W tym roku, ze względu na warunki pandemiczne, Dni Otwarte będą przeprowadzane w formie hybrydowej. Wirtualnie uczestnicy będą mogli skorzystać z opracowanych przez organizatorów webinariów oraz warsztatów. Stacjonarnie również przewidziano wyjątkowo ciekawą ofertę, o realizację której zadbają częściowo Koleje Mazowieckie!

Fundusze Europejskie wsparciem dla KM

Koleje Mazowieckie nie bez przyczyny angażują się w obchody DOFE. Już od lat korzystają z tej linii finansowania, inwestując zdobywane środki w intensywny rozwój. Jak przyznaje dyrektor generalny KM, Robert Stępień, z funduszy unijnych udało się pozyskać aż 3,65 miliarda złotych. Tak ogromne wsparcie pozwoliło między innymi na zakup nowego taboru i modernizację dotychczas używanych pojazdów kolejowych.