Aktualności

Koleje Mazowieckie – zmiany w rozkładzie jazdy od 12 listopada

12 listopada wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich, która ma obowiązywać do 9 grudnia 2023. Ze względu na remont stacji Warszawa Zachodnia pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować ze średnią częstotliwością co około 15 minut. Niektóre z nich zostaną przekierowane na średnicę dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego skończą lub będą rozpoczynały swój bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia.

Fot. Koleje Mazowieckie

Najważniejsze zmiany:

R2 WarszawaŁuków

W dniach 14 – 29 listopada na odcinku Siedlce – Kotuń, pierwszy i ostatni pociąg w dobie zostaną zastąpione komunikacją autobusową z uwagi na budowę wiaduktu drogowego.

R3 WarszawaŁowicz Główny

W związku z pracami remontowo-naprawczymi na linii w terminie 13 – 26 listopada pociągi na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie będą jeździły po jednym czynnym torze. Natomiast od 27 listopada do 9 grudnia ruch jednotorowy obejmie odcinek Błonie – Teresin – Niepokalanów.

R7 WarszawaDęblin

W terminie 2 – 9 grudnia na odcinku Warszawa StadionWarszawa Falenica zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi KM. Jest to ostatni etap prac przed udostępnieniem pasażerom linii nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Trzy poranne pociągi z Dęblina do Warszawy oraz trzy popołudniowe z Warszawy do Dęblina pojadą trasą okrężną z pominięciem odcinka Warszawa Gocławek – Augustówka.

R8 WarszawaSkarżysko Kamienna

W terminie od 12 listopada do 1 grudnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Dodatkowo dwa pierwsze i dwa ostatnie w dobie pociągi na odcinku Radom Główny – Radom Gołębiów zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R81 DęblinRadom

W związku z pracami remontowymi na linii w terminie od 13 listopada do 9 grudnia pociągi na odcinku Radom Główny – Jedlnia Letnisko będą jeździły po jednym czynnym torze.

Dodaj komentarz