Przewozy towarowe

Koleje Rosyjskie uruchomiły nową tranzytową usługę kontenerową z Chin do Austrii

Russian Railways Logistics uruchomił nową tranzytową usługę kontenerową z Shenyang (Chiny) do Enns (Austria) przez przejście graniczne w Zabajkalsku. Projekt został zrealizowany w ścisłej współpracy z Sinotrans, jedną z największych chińskich firm logistycznych.

Pierwszy pociąg z surowcami przemysłowymi wyjechał z Chin 14 marca i przybył na stację docelową 1 kwietnia. W Chinach i Europie pociąg był obsługiwany przez spółkę zależną Far East Land Bridge (FELB), w skrajni 1520 – „Russian Railways Logistics”. Drugi pociąg, który pojedzie tą samą trasą, przygotowuje się obecnie do wysyłki.

– Rozszerzenie zasięgu transportu jest jednym z priorytetów rozwoju firmy w segmencie transportu kontenerowego. To nasza pierwsza usługa tranzytowa z Shenyang do Austrii. Od dawna pracujemy nad tradycyjnymi trasami do Hamburga, Duisburga, Malashevicha, Warszawy i Mediolanu, więc dodanie Enns do listy miast dostaw jest logicznym rozwinięciem udanej usługi – powiedział Dmitry Murev, dyrektor generalny Russian Railways Logistics.

 

Strategiczna umowa o współpracy między Russian Railways Logistics i Sinotrans została podpisana w 2019 r. i przewidywała długoterminowe partnerstwo między przedsiębiorstwami w zakresie kolejowego transportu towarowego w ruchu międzynarodowym.

Źródło: rzdlog.ru

Dodaj komentarz