Tabor Wydarzenia

Koleje Śląskie chcą wydzierżawić elektryczne zespoły trakcyjne. Jest przetarg

Koleje Śląskie ogłosiły przetarg, w ramach którego przewoźnik planuje wydzierżawić łącznie 4 EZT-y. Wzmocnienie taborowe zaplanowano do końca 2023 roku. [Tekst aktualizowany na bieżąco]

Fot. Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

Przewoźnik samorządowy ogłosił przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest dzierżawa czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych. Postępowanie zostało podzielone na dwie części – każda dotyczy dzierżawy dwóch jednostek.

Koleje Śląskie planują wydzierżawić pojazdy w terminie od 1 lipca do 31 grudnia 2023 roku. Warto wskazać, że obecnie dzierżawią od Kolei Mazowieckich dwa składy EN57AKM. Umowa z KM obowiązuje do końca czerwca br. z opcją na przedłużenie jej ważności do końca 2023 roku.

Koleje Śląskie już podpisując umowę z Kolejami Mazowieckimi, wskazywały że dzierżawa EN57AKM jest konieczna, aby zapewnić ciągłość ruchu pasażerskiego. Przewoźnik boryka się z brakami taborowymi, w związku z planowanym i nieplanowanym odstawieniem poszczególnych jednostek.

Warto przypomnieć, że samorząd zaplanował spore zakupy taborowe. W marcu ogłoszono przetarg na zakup nawet 30 nowych pociągów – więcej informacji.

Dodaj komentarz