Pasażer

Koleje Śląskie przywrócą połączenie z Katowic do Zakopanego

W długie majowe i czerwcowe weekendy Koleje Śląskie uruchomią połączenie z Katowic do Zakopanego. Na tory wyjedzie Sprinter Ornak.

Koleje Śląskie uruchomią ponownie połączenie Katowice - Zakopane
Koleje Śląskie uruchomią ponownie połączenie Katowice – Zakopane

Realizacja połączeń z Katowic do Zakopanego to odpowiedź śląskiego przewoźnika na głosy pasażerów.

– Powrót tego połączenia jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego – wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. I dodaje: – Bardzo ważne były też dla nas głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek.

 

Sprinter Ornak będzie kursował od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57. Linię będzie obsługiwał EN75, czyli popularny „FLIRT”, wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować w bezpośredniej relacji bez konieczności przesiadek.

Jak zapowiadają Koleje Śląskie, ceny biletów na pociąg będą konkurencyjne do kosztów podróży samochodem.

Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł. Możliwe jest skorzystanie z oferty „Tam i z powrotem taniej” – w tym przypadku cena wyniesie 66,14 zł. Jeszcze taniej będzie korzystając z kanałów elektronicznych i biletomatów – tutaj sumy wynoszą odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.

Dodaj komentarz