Pasażer Wydarzenia

Koleje Śląskie wprowadzają pierwszy przystanek na żądanie

Na trasie linii S6 i S61 powstanie pierwszy w historii Kolei Śląskich przystanek na żądanie. Udogodnienie wprowadzone zostanie od 1 maja. 

Fot. Commons Wikimedia

Przystankiem na żądanie będzie przystanek Zabrzeg Czarnolesie,  który znajduje się na trasie linii S6 i S61  prowadzących do Wisły i Cieszyna.

Przystanek na żądanie na schemacie linii komunikacyjnych oznaczony jest specjalnym symbolem w formie trójkąta, który można też odnaleźć w liniowym rozkładzie jazdy – informuje śląski przewoźnik. – Co istotne podróżny chcący wsiąść do pojazdu powinien ustawić się w miejscu widocznym dla maszynisty, aby ten zauważył go i bezpiecznie zatrzymał pojazd. W przypadku chęci opuszczenia pociągu ważne jest, aby zgłosić to drużynie pokładowej. Przystanek w formie na żądanie będzie obsługiwany przez wszystkie zatrzymujące się na nim  pociągi Kolei Śląskich oraz PolRegio.

 

Ta nowo wprowadzona forma postoju przyczyni się do poprawy punktualności oraz oszczędności energii. Rozwiązanie to z powodzeniem stosowane jest za granicą w Szwajcarii czy Czechach; w Polsce natomiast wykorzystywane jest przez Koleje Dolnośląskie.

Dodaj komentarz