Raport z Polski

Koleje Śląskie wydały prawie pół miliona złotych na wymianę zbitych szyb

Prawie pół miliona złotych w ciągu 5 lat wydały Koleje Śląskie na naprawy zniszczonych pociągów po obrzuceniu ich kamieniami.

W ostatni weekend doszło do dwóch kolejnych zdarzeń, w których nieznani sprawcy zaatakowali kamieniami pociągi Kolei Śląskich.

Do pierwszego przypadku doszło wczesnym popołudniem w sobotę. W Sosnowcu podczas wjeżdżania naszego pociągu na dworzec główny wybito jedną z szyb w pierwszym wagonie. Wieczorem, również w sobotę, doszło do podobnej sytuacji. Sprawcy, którzy oczywiście zaraz po ataku uciekli, obrzucili pociąg relacji KatowiceZwardoń na szlaku pomiędzy Kobiórem a Pszczyną.

Te niebezpieczne zachowania wpływają bardzo mocno na jakość i komfort podróżowania. Koleje Śląskie posiadają jeden z najnowocześniejszych taborów. Koszt jednego pociągu to blisko 20 milionów złotych. Takie karygodne działania sprawiają, że nowoczesny pociąg, musi być na czas naprawy wyłączony z eksploatacji a to oznacza wysyłanie na trasy taboru zastępczego. Zdarza się również, że po takich atakach kamieniami, ranni zostają pasażerowie.

Koleje Śląskie wszystkie przypadki zgłaszają odpowiednim służbom – niestety rzadko udaje się złapać sprawców.

Dodaj komentarz