global

Koleje Ukraińskie: pociągi Intercity wracają na trasę Kijów – Charków

Koleje Ukraińskie (UZ) wznawiają kursowanie pociągu Intercity na odcinku KijówCharków. Przejazdy odbywać się będą codziennie, począwszy od 25 września. Skład zatrzymywać się będzie na stacjach: Darnytsia, Myrhorod i Połtava Kyivska. Między Kijowem a Charkowem kursować będą trzy pociągi dużych prędkości.

– Jednocześnie zwracamy uwagę pasażerów, że w związku z planowanymi pracami torowymi w okresie od 15 do 23 października zamiast pociągu nr 724/723 KijówCharków będzie kursował pociąg nr 720/719 KijówCharków – informuje UZ. – Ze stolicy wyruszy 15, 16, 18, 22 i 23 października, a z Charkowa 16, 17, 19, 23 i 24 października. Pociąg ten będzie zatrzymywał się m.in. na stacjach Boryspil, Hrebinka, Myrhorod i Połtawa. Po zakończeniu prac remontowych wznowi działanie pociąg Intercity KijówCharków.

 

Z rozkładem jazdy i biletami kolejowymi można zapoznać się na oficjalnej stronie firmy oraz w kasach kolejowych.

Mimo zmiany sytuacji epidemicznej na Ukrainie, wszystkie pociągi pasażerskie przechodzą intensywną dezynfekcję przed i po obytym kursie. Pociągi dużych prędkości są również wyposażone w naświetlacze bakteriobójcze, które zapewniają dodatkową dezynfekcję powietrza i dezynfekcję powierzchni we wnętrzach. Urządzenia te są używane po przyjeździe pociągu do miejsca docelowego na stacjach Kijów-Pasażyrskij, Darnicy lub w punkcie przesiadkowym – dopiero po opuszczeniu pokładu przez pasażerów i zamknięciu drzwi wejściowych.