global Pasażer Wydarzenia

Koleje Ukraińskie tworzą aplikację mobilną do sprzedaży biletów

Koleje Ukraińskie pracują nad stworzeniem nowej aplikacji do zakupu elektronicznych biletów kolejowych. Pasażerowie skorzystają z niej jeszcze w tym roku. O nowym rozwiązaniu poinformował Wołodymyr Reznik, dyrektor ds. Technologii informacyjnych Ukrzaliznyci SA.

– Dążymy do jak największej cyfryzacji wszystkich usług dla naszych klientów. Obecnie pracujemy nad stworzeniem nowej aplikacji do zakupu biletów. Za jej pomocą pasażerowie szybko i wygodnie kupią bilet kolejowy. Możliwości aplikacji będziemy rozszerzać – powiedział Wołodymyr Reznik.

 

Oprócz zwykłych biletów, przy pomocy aplikacji nabyć będzie można bilet dla pasażerów, którym przysługują zniżki.

Aplikacja dostępna będzie dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS. Dodatkowo UZ planuje zastąpić drogie urządzenia używane do kontroli i weryfikacji biletów elektronicznych na konwencjonalne smartfony.

– Zwykły smartfon pozwala odczytać kod QR, który potwierdza legalność biletu i kontroluje pasażerów pociągu. Jednocześnie telefon jest wielokrotnie tańszy od mobilnych terminali do kontroli dokumentów, które obecnie są używane w pociągach. Odpowiednia aplikacja mobilna do walidacji e-biletów na system operacyjny Android została już opracowana. Jest testowana – powiedział Wołodymyr Reznik.

 

Na Ukrainie, od początku 2021 r. w internecie zakupiono 2 mln biletów, co stanowi 74 proc. całkowitego wolumenu ich sprzedanych.

Dodaj komentarz