global Wydarzenia

Koleje Ukraińskie wprowadzają do pociągów sieć Wi-Fi

Koleje Ukraińskie wprowadzają w pociągach pasażerskich bezprzewodową sieć Wi-Fi. W pierwszym etapie internet dostępny będzie w pociągach dużych prędkości Intercity+.

Według Wołodymyra Reznika, dyrektora ds Technologii Informatycznych w Ukrzaliznyci, od wielu lat na Ukrainie mówi się o powszechnym dostępie do internetu w pociągu, jednak poza dyskusjami na ten temat, żadne działania nie zostały podjęte. Teraz ma się to zmienić.

– Naszym zadaniem jest stworzenie wysokiej jakości obsługi pasażerskiej. Obecnie jednym z głównych trendów jest mobilność i obecność w Internecie. Pociągi Intercity + są często wykorzystywane jako biura na kołach, dlatego w tych pociągach ważne jest przede wszystkim zapewnienie wysokiej jakości dostępu do Internetu – powiedział Wołodymyr Reznik.

 

Koleje Ukraińskie, wraz z zainteresowanymi inwestorami, badają obecnie możliwości zainstalowania w pojazdach sieci Wi-Fi, tak by zapewnić pasażerom najlepszy dostęp do Internetu na całej trasie.

W ramach pilotażowego projektu, UZ planuje wprowadzić Wi-Fi w pociągach dużych prędkości Intercity +, kursujących na liniach KijówCharków.

Opracowywana jest koncepcja, która zostanie przeskalowana na wszystkie kierunki pociągów, z rozwiązaniem głównego problemu – objęciem tzw. białych obszarów.

– Jeśli ten projekt się powiedzie, wprowadzimy Wi-Fi we wszystkich pociągach, zapewnimy nieprzerwaną komunikację podczas całej podróży przez Ukrainę – podsumował Wołodymyr Reznik.