Przewozy towarowe

Koleje w Indonezji kupują kolejne lokomotywy spalinowe GTD EMD 36

Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pixabay)

Indonezyjska kolej PT KAI i Progress Rail podpisały umowę na dostawę kolejnych 36 lokomotyw spalinowych GTD EMD 36. Pojazdy mają być dostarczone do końca 2021 r.

Lokomotywy o szerokości toru 1067 mm będą wykorzystywane do ciągnięcia pociągów węglowych na Południowej Sumatrze. Uzupełnią one dotychczasowy tabor 55 innych lokomotyw GT38AC, które trafiły do przewoźnika w trzech etapach – w 2011, 2013 oraz 2014 roku. Pięć z nich było rekompensatą za opóźnienie w dostawach pozostałych.

Te lokomotywy zaprojektowano specjalnie dla przewoźników w Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryce Subsaharyjskiej. Wyposażone są w ośmiocylindrowe silniki EMD 8-710G3A-T2 i trwałą trakcję prądu zmiennego. Specjalnie zaprojektowana kabina i nadwozie pojazdów umożliwiają lepszą widoczność.

Lokomotywy osiągają maksymalną prędkość 80 km/h.

-Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z PT KAI, dostarczając kolejne lokomotywy serii GT, które wykazały wysoką wydajność i niezawodność – powiedział Marty Haycraft, prezes i dyrektor generalny Progress Rail w trakcie podpisywania umowy.

Dodaj komentarz