Aktualności Wydarzenia

Koleje Wielkopolskie świętują Światowy Dzień Pszczół

20 maja to ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół. Inicjatywa ta, ma za zadanie przypomnieć i podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwracała uwagę, że stosowanie pestycydów w rolnictwie zabija te owady. W wybranych pociągach Kolei Wielkopolskich od godziny 9.00 do 17.00 rozdawane są nasiona do wysiewu łąk kwietnych.

To wspólna akcja Kolei Wielkopolskich, bo kolej jest jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, pod hasłem: „Chrońmy pszczoły! Pszczoły wracają na łąkę i do lasu”.

Pszczoły ceniono już w starożytności, a ich profesjonalną hodowlą zajmowali się m. in. Egipcjanie, Sumerowie czy Babilończycy. Prawdziwy Armagedon przeżywają jednak właśnie w XXI wieku, a aż 222 z około 470 gatunków pszczół żyjących w Polsce jest zagrożonych wyginięciem. Światowy Dzień Pszczół to także okazja do ważnej refleksji nad tym, jak każdy z nas może im pomóc.

Czytaj dalej >