Aktualności Inwestycje Wydarzenia

Koleje Wielkopolskie wybrały wykonawcę Punktu Utrzymania Taboru w Wągrowcu

Fot. Koleje Wielkopolskie

15 stycznia br. w siedzibie Spółki Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. została podpisana umowa z firmą ALSTAL GRUPA Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. na budowę zaplecza technicznego obsługi pojazdów szynowych oraz budowę hali postojowej wraz z niezbędną infrastrukturą przy ulicy Leśnej w Wągrowcu.

Wartość umowy opiewa na blisko 50 mln zł (48 741 115,67 zł), jej realizacja przewidziana jest w ciągu 24 miesięcy. Projekt współfinansowany jest z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, a kwota dofinansowania wynosi 34.055.454,85 zł.

Punkt Utrzymania Taboru będzie się składać z:

  • Hali Głównej o powierzchni zabudowy 2 783,00 m2, gdzie będą dokonywane przeglądy poziomu P1, P2, naprawy bieżące, mycie zewnętrzne, sprzątanie wnętrz pojazdów,
  • Hali Postojowej o powierzchni zabudowy 1 971,61m2, gdzie odstawiane będą pojazdy w czasie oczekiwania rozkładowego pomiędzy kursami.  Hala będzie czterotorowa i pomieści po dwa dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne o długości do 45 m.
Fot. Koleje Wielkopolskie

Ponadto w ramach inwestycji powstanie: stacja paliw z dwoma dystrybutorami do tankowania pojazdów szynowych, stacja transformatorowa, taca szczelna do tankowania zbiorników paliwa, wiata śmietnikowa oraz pełna infrastruktura kolejowa. Z myślą o pracownikach powstaną pomieszczenia socjalne, strefa wypoczynku i noclegu oraz sala szkoleniowa na 50 osób.

Dodaj komentarz