Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Wielkopolskie zainstalowały na kolejnych stacjach nowe biletomaty

Na stacji w Zbąszynku oraz w Luboniu k. Poznania pasażerowie kupić mogą bilety w nowych stacjonarnych automatach biletowych. Ich montaż zakończył się 12 marca. Koleje Wielkopolskie wymieniły także urządzenia w Wągrowcu i Krotoszynie. Dostęp do biletomatów możliwy jest już na 19. stacjach w województwie wielkopolskim.

Koleje Wielkopolskie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, konsekwentnie zwiększają standard obsługi. Jednym z udogodnień są automaty biletowe.

– Zdajemy sobie sprawę, że ich dostępność i łatwość zakupu jest niezwykle istotna dla podróżujących – komentują przedstawiciele wielkopolskiego przewoźnika. – W nowych biletomatach płatności można dokonywać tylko za pomocą karty płatniczej.

 

Kolorystyka biletomatów została dostosowana do barw firmowych Kolei Wielkopolskich, dzięki czemu odznaczają się one na tle otoczenia i w znacznie łatwiejszy sposób będą możliwe do zlokalizowania przez podróżnych.

Poza nowymi lokalizacjami, biletomaty znajdują się na stacjach: Poznań Gł., Poznań Garbary, Leszno, Konin, Gniezno, Wągrowiec, Zielone Wzgórza, Owińska, Czerwonak, Grodzisk Wlkp. Granowo Nowotomyskie, Stęszew, Krotoszyn, Ostrów Wlkp., Czempiń, Kalisz i Piła.

Nowe lokalizacje dla biletomatów każdorazowo są ustalane na podstawie potrzeb zgłaszanych przez pasażerów oraz analizy liczby podróżnych na danej linii – podkreślają przedstawiciele KW. – Trzeba też uwzględniać kwestie infrastruktury technicznej umożliwiającej montaż biletomatu.

 

Od początku stanu epidemii KW podejmują wszelkie niezbędne decyzje i działania mające na względzie przede wszystkim ochronę zdrowia podróżnych, jak również pracowników Spółki.

– Niezmiennie podkreślamy, że korzystanie z alternatywnych kanałów zakupu biletów zmniejsza ryzyko powstawania nadmiernego zatłoczenia zarówno przy kasach, jak i w pociągu podczas zakupu u obsługi – czytamy na stronie KW. – Mając to na uwadze zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem nowych biletomatów stacjonarnych, jak i poprzez stronę internetową biletywielkopolskie.pl lub aplikacje mobilne SkyCash, mPay oraz KOLEO.