Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Kolejne zatrzymania ws. gangu okradającego pasażerów

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych członków gangu okradającego podróżnych w pociągach dalekobieżnych. Rozbicie grupy to efekt wielomiesięcznej współpracy CBŚP ze Strażą Ochrony Kolei (SOK).

Fot. Straż Ochrony Kolei (SOK)
Fot. Straż Ochrony Kolei (SOK)

Członkowie gangu okradali pasażerów pociągów jadących ze Świnoujścia do Przemyśla i Warszawy oraz Zielonej Góry do Warszawy. Swoje działania prowadzili w chwili, gdy pasażerowie spali. Łupem złodziei padały głównie pieniądze.

Sprawcy doprowadzali także swoje ofiary do nieprzytomności, dosypując do napojów środki farmaceutyczne lub upijając alkoholem. Najczęściej do obrabowania typowali obcokrajowców.

Typowali, rozpijali i okradali. Gang działający w pociągach dalekobieżnych rozbity [ZDJĘCIA + FILM]

– Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszyć groźbami. Podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mieszkaniec Warszawy, 30-letni Robert B. – informuje CBŚP.

 

Do tej pory w sprawie zatrzymano 24 osoby. Pierwsze aresztowania miały miejsce w 2021 r. Wówczas wpadło siedmiu członków gangu.

– Największe uderzenie policjanci przeprowadzili w marcu minionego roku, kiedy to zatrzymali 13 podejrzanych i 1 doprowadzili z zakładu karnego. Wówczas działania miały miejsce na terenie województw: zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego – informują funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

 

W minionym tygodniu policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, jedną w Warszawie i dwie na terenie województwa śląskiego. Jedna osoba jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwie współpracowały z tym gangiem. W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. kradzieży zuchwałej czy utrudniania postępowania.

Dodaj komentarz