Aktualności Pasażer

Kolejny wypadek na torach kolejowych

38-letni mężczyzna poniósł śmierć prawdopodobnie w wyniku potrącenia przez pociąg osobowy wyjeżdżający z miejscowości Bukowice. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Kolejny wypadek na torach kolejowych

Do zdarzenia doszło około godziny 20 w piątek 4 lutego na torach kolejowych w odległości kilkuset metrów od stacji kolejowej w miejscowości Bukowice. Jak wykazały wstępne czynności procesowe przeprowadzone na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora, maszynista pociągu pośpiesznego relacji WarszawaWęgliniec wyjeżdżając z Bukowic w stronę Oleśnicy zauważył znajdującą się tuż przy torach jakąś bliżej niezidentyfikowaną plamę. Niezwłocznie zaczął hamować, pociąg zatrzymał się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Niestety okazało się, że przy torach leży mężczyzna, który nie daje oznak życia. Przybyły na miejsce koroner stwierdził zgon mężczyzny, wskazując na podstawie obrażeń ciała, że mogły one powstać prawdopodobnie w wyniku potrącenia przez pociąg. Policjanci ustalili, że zmarły mężczyzna to 38-letni mieszkaniec Kluczborka. Decyzją prokuratora ciało denata przewieziono do wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji zwłok i ustalenia między innymi stanu trzeźwości zmarłego mężczyzny. Nikt inny nie ucierpiał, skład pociągu nie został uszkodzony.

Policjanci ustalili, że maszynista prowadzący pociąg był trzeźwy. W czasie oględzin miejsca wypadku ruch pociągów na linii kolejowej Milicz – Oleśnica był przez kilka godzin wstrzymany. Wszyscy pasażerowie pociągu pośpiesznego, który brał udział w wypadku, a było to ponad sto osób, zostali zabrani w dalszą drogę zastępczymi autobusami podstawionymi przez przewoźnika. Trwa postępowanie w tej sprawie. KPP Milicz

Sekundy od śmierci na torach. Dramatyczne nagranie z Wietnamu [FILM]

Dodaj komentarz