Aktualności

Kolejowy Dzień Dziecka – gdzie warto się wybrać?

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie. W całej Polsce z tej okazji można spotkać przeróżne, związane z kolejnictwem atrakcje, gdzie najmłodsi będą mogli świetnie się bawić. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń, na które warto wybrać się ze swoimi pociechami.

Kolejowy Dzień Dziecka
Fot. PKP Intercity

Dzień Dziecka z Nadmorską Koleją Wąskotorową

Najmłodsi będą mogli skorzystać z biletu promocyjnego na przejazd tam i z powrotem. Na dodatek podczas wszystkich kursów w pociągu będzie czekać słodka niespodzianka. 

Darmowe pociągi POLREGIO

1 czerwca dzieci w wieku do lat 16 mogą bezpłatnie podróżować pociągami Polregio.

Oferta obowiązuje od godziny 6:00 do 22:00 na terenie całego województwa łódzkiego oraz na odcinku Łódź–Warszawa.

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Warsztaty artystyczno-plastyczne, kolejowe animacje, a także gra terenowa. Na najmłodszych z rodzicami czeka pełen program atrakcji, które będą dostępne od godziny 12:00 do 17:00.

PKP Intercity w Katowicach

W strefie przed dworcem dzieci będą mogły spotkać się z Edkiem – maskotką PKP Intercity. Czekać będą na nich również iluzjoniści i animatorki. Wszystkie atrakcje będą dostępne w godzinach 10:00-14:00.

Urodzinowy tramwaj GAiT

W tym roku Gdańsk obchodzi jubileusz wprowadzania tramwajów. Władze miasta na Dzień Dziecka zapraszają najmłodszych na wspólne przejażdżki urodzinowym tramwajem GaiT. Po tramwaju oprowadzi ich Klaun Wojtuś. 

Zajezdnia tramwajowa w Podgórzu

MPK zdecydowało się wcześniej świętować dzień dziecka. 28 maja dzieci miały niespotykaną możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju. Oprócz tego mogły zobaczyć, jak każdego dnia dba się o czystość pojazdów i gdzie odbywa się ich serwis.

Darmowe przejazdy w PKP Intercity

Przez cały Dzień Dziecka bilety dla dzieci są całkowicie za darmo. To idealna okazja, żeby zwiedzić Polskę.

Turystyka Kolejowa w Wielkopolsce

3 i 4 czerwca zostaną uruchomione pociągi z lat 70, które przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych. 

Świat Kolejek

W Karpaczu od 1 do 4 czerwca na Stacji Rodzinnej Rozrywki czekać będzie szereg atrakcji. Dzieci będą mogły skorzystać z balonikowego zoo, zrobić sobie brokatowy tatuaż i wiele więcej.

Start Sezonu Turystycznego w Przeworskiej Kolei Turystycznej

Dzień Dziecka oficjalnie rozpoczyna Sezon Turystyczny, a przy tunelu czekać będą różne atrakcje i zabawy. Bilety są dostępne do nabycia tylko online!

Koncert Edukacyjny z okazji Dnia Dziecka

Stacja Filharmonia przygotowała koncerty, które są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym dla klas I-VI.

Kolej na Dzień Dziecka w Krakowie

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza wszystkie dzieci 10 czerwca na Stację Kraków Bieżanów. W programie jest prezentacja multimedialna, zwiedzanie, ale także konkursy z nagrodami.

Kolejowy dzień dziecka w Bydgoszczy

Na stacji Bydgoszcz Główna przy peronie 3 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i zobaczyć wystawę eksponatów Izby Tradycji Kolejnictwa. Na dworcu pojawimy się również my z najnowszym wydaniem Raportu Kolejowego!

Dodaj komentarz