Tabor Wydarzenia

Komplet hybryd w Kolejach Dolnośląskich

Od początku maja po Dolnym Śląsku jeździ już komplet sześciu zamówionych przez Koleje Dolnośląskie pociągów hybrydowych. Już w najbliższą sobotę, 14 maja, pasażerowie będą mogli lepiej poznać nowoczesny pociąg podczas otwartej prezentacji w Trzebnicy, której mieszkańcy na co dzień mogą korzystać z połączeń obsługiwanych przez pojazdy hybrydowe.

Fot. Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

– Cieszymy się z odbioru ostatniego z pociągów. Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich Dolnoślązaków na prezentację nowego taboru do Trzebnicy. Będą mogli oni zwiedzić ostatni dostarczony pojazd i zasiąść za sterami w kabinie maszynisty – zachęca Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 

Dolnośląski przewoźnik organizuje prezentację nowego Impulsa II w sobotę, 14 maja na dworcu w Trzebnicy. Oprócz możliwości zwiedzenia pociągu wraz z kabiną maszynisty, niedostępnej wcześniej dla podróżnych, uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji dla dzieci oraz seniorów. To m.in. malowanie twarzy czy darmowe badanie ciśnienia krwi, a także saturacji. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 11:00.

Nowe hybrydy dla Kolei Dolnośląskich [ZDJĘCIA]

Gdzie można jechać hybrydą?

Nowa trasa przez Sobótkę umożliwi wykorzystanie innowacyjnej technologii użytej w pojazdach. Wyróżniający je dwusystemowy napęd elektryczno-spalinowy pozwala na obsługę zarówno linii z trakcją elektryczną, jak i tych niezelektryfikowanych. Linia kolejowa do Świdnicy jedynie w części jest zelektryfikowana, dlatego na wybranych odcinkach pojazd będzie poruszać się dzięki silnikowi spalinowemu.

– Z niecierpliwością czekamy na koniec remontu linii do Świdnicy przez Sobótkę. To właśnie tam, zgodnie z umową na dofinansowanie zawartą z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, nasze nowe pociągi będą pełnić służbę. Mam nadzieję, że w pełni wykorzystają swój potencjał – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.