Inwestycje Wydarzenia

Konstrukcja tunelu pod torami w Sulejówku gotowa

W Sulejówku, na linii Warszawa – Mińsk Mazowiecki, powstaje nowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Inwestycja poprawić ma bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów kolei. Wykonawca zbudował już konstrukcję tunelu.

Widok na budowę tunelu kolejowo-drogowego w Sulejówku (fot. P. Mieszkowski / PKP PLK)
Widok na budowę tunelu kolejowo-drogowego w Sulejówku (fot. P. Mieszkowski / PKP PLK)

Budowa tunelu na al. Piłsudskiego w Sulejówku wchodzi w kolejny etap prac. Gotowe są strop, a także ściany. Z wnętrza obiektu wykonawca wybiera ziemię. Demontuje także konstrukcje odciążające, które posłużyły do budowania tunelu przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu pociągów.

W planowanym tunelu trwa montaż torowiska. Prace zaplanowano do 11 marca. Do tego czasu ruch pociągów pomiędzy Warszawą Rembertów a Sulejówkiem Miłosną odbywa się po jednym torze. Zmiany w organizacji ruchu pociągów zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy.

Tunel w Sulejówku będzie miał po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Dojście do obiektu pieszym zapewnią schody. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano windę.

Wartość przedsięwzięcia to ok. 60 mln zł netto. Zadanie realizowane jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Województwem Mazowieckim, a także Miastem Sulejówek. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja będzie gotowa w II połowie 2023 r.

Dodaj komentarz