Pasażer Raport z Polski

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie zaprezentowały zmiany, jakie zajdą w rozkładzie jazdy pociągów, po ostatniej w tym roku korekcie. Dotyczą one kilku linii kolejowych, gdzie trwają obecnie zaplanowane prace modernizacyjne. Roczna zmiana rozkładu jazdy pociągów wejdzie za nieco ponad miesiąc.

Między 18 a 22 listopada, w związku z modernizacją stacji Warszawa Rembertów, wystąpią utrudnienia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Nie będą kursowały pociągi do/z Warszawy Rembertów.

Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny). Część połączeń zostanie zastąpiona przez komunikację autobusową.

Z uwagi na nocną przerwę technologiczną związaną z budową skrzyżowań oraz wiaduktu drogowego na odcinku Małkinia – Łochów w godzinach 0:01 – 4:00, pierwszy i ostatni pociąg do/z Małkini będzie zastąpiony przez ZKA.

Pociągi na odcinku OtwockPilawa pojadą szybciej, co będzie wynikiem planowanego przez PKP PLK usunięcia ograniczeń prędkości na tym odcinku.

Wciąż będą trwały prace modernizacyjne na odcinku WarkaRadom. Wszystkie pociągi na tym odcinku zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal większość połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.