Raport z Polski Wydarzenia

Kradł węgiel. Zatrzymali go funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Katowic ujęli mężczyznę, który kradł węgiel usypany na terenie kolejowym. Dzięki szybkiej interwencji mundurowi udaremnili kradzież ok. 1,5 tony kruszcu.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej doszło 30 grudnia. W trakcie patrolu stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice patrol zauważył osobę postronną na terenie kolejowym. Mężczyzna wynosił worki z węglem do zaparkowanego w pobliżu samochodu dostawczego. Służył on do wywożenia kradzionego towaru.

– Wobec mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego – relacjonują Strażnicy. – Mundurowi odzyskali łącznie 43 worki z węglem o łącznej masie półtorej tony.

 

W dalszym toku czynności służbowych funkcjonariusze SOK ustalili, że odzyskany węgiel pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu relacji ChałupkiDąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Ujęty 32-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zwrócili pracownikom PKP Cargo w stacji towarowej Dąbrowa Górnicza.

Dodaj komentarz