Raport z Polski Wydarzenia

Kradli szyny kolejowe. Zostali zatrzymani “na gorącym uczynku”

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali „na gorącym uczynku” złodziei, którzy próbowali ukraść szyny kolejowe i ich mocowania. Sprawcy pocięli je na metrowe odcinki i przygotowali do wywózki.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

W czwartek 12 stycznia zmotoryzowany patrol Straży Ochrony Kolei zauważył na szlaku OkradzionówDąbrowa Górnicza trzy osoby postronne. Dłuższa obserwacja pozwoliła funkcjonariuszom stwierdzić, że mają do czynienia ze złodziejami. Podjęli więc interwencję.

Mężczyźni w wieku od 35 do 53 lat zostali zatrzymani „na gorącym uczynku”. Wobec mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

– W momencie ujęcia złodzieje demontowali tory w stacji towarowej Dąbrowa Górnicza palnikiem do cięcia metalu – informują funkcjonariusze SOK. – Pocięte elementy infrastruktury kolejowej próbowali wywieść samochodem osobowym marki Ford Focus. Mundurowi zabezpieczyli 8 pociętych szyn S-49 o długości 1 metra każda i 250 śrub służących do montażu torów kolejowych, a także narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy. Były to: dwie butle z gazem, palniki do cięcia metalu, klucz hydrauliczny, łom i lewarek.

 

Ujętych mieszkańców Górnego Śląska wraz z odzyskanym mieniem kolejowym przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Sławkowie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodaj komentarz