Aktualności Inwestycje Tramwaje

Kraków: prezentacja trasy szybkiego tramwaju [FILM]

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie przygotował prezentację filmową, z której można dowiedzieć się jak będzie przebiegać nowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Trasa połączy osiedla Krowodrza Górka i Górka Narodowa. W oczekiwaniu na decyzję zezwalającą na realizację zadania można poznać m.in. usytuowanie przystanków.

Krakowska inwestycja rozpocznie się już od skrzyżowania ulic Wybickiego, dr. Twardego i Bratysławskiej. Powstanie tam przystanek z 1 peronem tramwajowym. Kolejne dwa perony powstaną przy skrzyżowaniu z ul. Fieldorfa Nila. W ramach prac zostanie zmodernizowana jezdnia tej ulicy, a skrzyżowanie tej ulicy z ul. Krowoderskich Zuchów stanie się rondem. Do ul. Fieldorfa Nila będzie dochodził buspas i jezdnia do obsługi parkingu.

 

Trzy perony tramwajowe powstaną na pętli Krowodrza Górka. Tam też zostanie wybudowany pierwszy z trzech parkingów P&R. Dalej linia tramwajowa będzie biegła w kierunku północnym, przecinają ul. Opolską. Arteria zostanie mocno przebudowana – powstanie dwukomorowy tunel drogowy o długości ok. 100 m. Trasa tramwajowa zostanie poprowadzona górą, podobnie jak nowa ulica, łącząca Pachońskiego z Opolską.