Tramwaje

Kraków: Wykonawca koncepcji linii tramwajowej Azory – Cichy Kącik wybrany

Przetarg na przygotowanie koncepcji przebiegu linii tramwajowej Azory – Cichy Kącik w Krakowie został rozstrzygnięty. Opracowaniem zajmie się firma Fehlings Krug Polska Sp. z o.o., z którą w ubiegłym tygodniu została podpisana umowa. Wartość kontraktu to około 983 tys. zł.

Oficjalna strona Krakowa

Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, wykonawca przygotuje minimum cztery warianty przebiegu trasy wzdłuż ulic: Piastowska – Głowackiego – Weissa od połączenia z projektowanymi rozwiązaniami linii tramwajowej KST (os. Krowodrza Górka – Azory) przy ul. Weissa do pętli Cichy Kącik wraz z budową obiektów inżynierskich. Na podstawie uzyskanych opinii i warunków, a także konsultacji społecznych jeden z wariantów zostanie wybrany do dalszych prac, w tym uzyskania decyzji środowiskowej.

W ramach zadania wykonawca przygotuje także wielowariantową koncepcję rozbudowy ul. Piastowskiej na odcinku od pętli Cichy Kącik do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi wraz z mostem na rzece Rudawie i ścieżkami rowerowymi.

Koncepcja linii tramwajowej z osiedla Azory do Cichego Kącika znana ma być jeszcze w tym roku. Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane jest na 2022 rok. Wówczas ZIM ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Dodaj komentarz