Inwestycje Pasażer

Kraków zyska nowy przystanek kolejowy

fot. Piotr Hamarnik / PKP PLK

Na kolejowej mapie Krakowa pojawi się nowy przystanekKraków Bronowice. Pierwsi pasażerowie skorzystają z niego 14 czerwca. Inwestycja warta przeszło 250 mln zł współfinansowana jest w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

– przystanek Kraków Bronowice to kolejna Inwestycja rozpoczęta i zakończona przez nasz rząd. Jest elementem kolei aglomeracyjnej w Krakowie. Jesteśmy przekonani, że z tej nowoczesnej stacji będą korzystać tysiące osób. To kolejny krok do celu, którym jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Z nowego krakowskiego przystanku wyruszymy w drogę w kierunku Katowic, Rzeszowa, Krzeszowic, Oświęcimia, Trzebini, Wieliczki, Wodzisławia Śląskiego, oraz Krakowa Głównego i Kraków Airport. Na przystanku będzie się zatrzymywało nawet ponad 130 składów. kolej tworzy bezkonkurencyjną ofertę komunikacyjną dla mieszkańców. Dojazd do centrum Krakowa zajmie 8 minut, a na lotnisko 10 minut.

– Z efektów Krajowego Programu Kolejowego korzystają już mieszkańcy Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Lublina i Lubina oraz mniejszych miejscowości w całej Polsce. kolej staje się coraz bardziej dostępnym i atrakcyjnym środkiem komunikacji. Kraków Bronowice to kolejny nowy przystanek w aglomeracji, który zwiększa dostępność podróżnych do kolei – powiedział Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.