Raport z Polski Wydarzenia

Który obiekt zyska miano “Dworca Roku”? Poznaliśmy 10 finalistów!

Wrocław Główny, Cieszyn, Myszków, Oświęcim, Skawina, Wolsztyn, Oborniki Śląskie, Nowy Sącz, Radymno czy może Ustka? – który obiekt z finałowej dziesiątki zostanie zwycięzcą IV edycji konkursu „Dworzec Roku”?

Dworzec PKP Wrocław Główny (Fot. Commons Wikimedia)

IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Dworzec Roku” zbliża się do finału. Dopuszczając dany dworzec do ostatecznych zmagań o laur zwycięstwa, eksperci badali m.in. poziom czystości, dostępność peronów, jakość zapowiedzi stacyjnych, czytelność i aktualność informacji pasażerskiej, dogodne przesiadki na komunikację miejską, dostępność parkingów i miejsc typu „Kiss&Ride”, „Bike&Ride”, atrakcyjność architektury budynku, design itd. Ostateczna decyzja należy do internautów – to właśnie oni w głosowaniu wskażą laureata nagrody publiczności w konkursie „Dworzec Roku 2021”.

– Finałowa dziesiątka pokazuje doskonale, że wśród najlepszych dworców kolejowych znajdują się bardzo duże obiekty takie jak Wrocław Główny oraz małe dworce jak Radymno. O zwycięstwie zdecydują m.in. internauci – podkreśla dr Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, współorganizator konkursu. – W poprzednich edycjach oddano ponad 20 tys. głosów. To najlepszy dowód na to, że dla społeczeństwa ich stan nie jest obojętny.

 

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, zaznaczyła, że sama obecność w finałowej „10” jest dużym wyróżnieniem dla dworców startujących w konkursie. Zwróciła również uwagę, że poprzez trwające ponad miesiąc audyty, wnikliwie oceniono poszczególne elementy dworcowej infrastruktury, dzięki czemu w finale znalazły się obiekty spełniające najwyższe wymagania.

– Po audytorach teraz czas na internautów. Wśród nich znajdują się zarówno miłośnicy kolei, jak i ludzie na co dzień korzystający z usług oferowanych przez dworce. Współorganizowany przez nas konkurs jest zatem doskonałą okazją do tego, by wskazali obiekt będący tym najlepszym z najlepszych. Wszystko jest w rękach osób, które oddadzą swój głos. Gra toczy się o szczególną stawkę, bo zwycięstwo w kategorii „Nagroda publiczności” ma wyjątkowy wymiar. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez najważniejszych jurorów, a są nimi właśnie pasażerowie pociągów – dodała Katarzyna Kucharek.

 

Czytaj dalej >