Raport z Polski Wydarzenia

Który obiekt zyska miano “Dworca Roku”? Poznaliśmy 10 finalistów!

Wrocław Główny, Cieszyn, Myszków, Oświęcim, Skawina, Wolsztyn, Oborniki Śląskie, Nowy Sącz, Radymno czy może Ustka? – który obiekt z finałowej dziesiątki zostanie zwycięzcą IV edycji konkursu „Dworzec Roku”?

Dworzec PKP Wrocław Główny (Fot. Commons Wikimedia)

IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Dworzec Roku” zbliża się do finału. Dopuszczając dany dworzec do ostatecznych zmagań o laur zwycięstwa, eksperci badali m.in. poziom czystości, dostępność peronów, jakość zapowiedzi stacyjnych, czytelność i aktualność informacji pasażerskiej, dogodne przesiadki na komunikację miejską, dostępność parkingów i miejsc typu „Kiss&Ride”, „Bike&Ride”, atrakcyjność architektury budynku, design itd. Ostateczna decyzja należy do internautów – to właśnie oni w głosowaniu wskażą laureata nagrody publiczności w konkursie „Dworzec Roku 2021”.

– Finałowa dziesiątka pokazuje doskonale, że wśród najlepszych dworców kolejowych znajdują się bardzo duże obiekty takie jak Wrocław Główny oraz małe dworce jak Radymno. O zwycięstwie zdecydują m.in. internauci – podkreśla dr Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, współorganizator konkursu. – W poprzednich edycjach oddano ponad 20 tys. głosów. To najlepszy dowód na to, że dla społeczeństwa ich stan nie jest obojętny.