Przetargi Tabor

Kujawsko-pomorskie SA106 na modernizację jeszcze poczekają. Samorząd nie otrzymał żadnej oferty

Nikt nie zgłosił się w przetargu na wykonanie modernizacji spalinowych pojazdów SA106, które należą do województwa kujawsko-pomorskiego. Samorząd musiał unieważnić przetarg.

Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / Olkol424

W sierpniu br. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił przetarg, w ramach którego chciał wysłać na modernizację szynobusy serii SA106, a dokładniej jednostki SA106-004, SA106-005, SA106-006 oraz SA106-010. Pojazdy te miały przejść metamorfozę, w ramach której poprawiłby się komfort podróży pasażerów. Jednostki miały zostać wyposażone w m.in. nowy system informacji pasażerskiej, zamontowane miały zostać gniazdka do ładowania urządzeń mobilnych, w oknach pojawiłyby się rolety, a pasażerowie mogliby korzystać z bezprzewodowego internetu. Ponadto w ramach prac miały zostać wymienione fotele pasażerskie.

Pasażerowie Arrivy jednak póki co nie skorzystają z powyższych opcji. W przetargu nie wpłynęła żadna oferta, tym samym samorząd zdecydował się przetarg unieważnić. Samorząd posiada łącznie 13 takich pojazdów wyprodukowanych w latach 2002-2007. Wszystkie obecnie obsługują połączenia realizowane przez Arrivę.

Dodaj komentarz