global Inwestycje Wydarzenia

Kuwejt sfinansuje badania dla linii Egipt-Sudan

Rząd w Kairze podpisał z Kuwejtem umowę o wartości 750 000 Dinarów (2,45 mln USD), która dotyczy przygotowania technicznych, ekonomicznych i środowiskowych studiów wykonalności dla połączenia kolejowego między Egiptem a Sudanem.

W lutym zakończono wstępne badania dla linii Egipt - Kuwejt o długości 363,5 km.
W lutym zakończono wstępne badania dla linii Egipt – Sudan o długości 363,5 km.

Projekt sfinansuje Fundusz na rzecz Arabskiego Rozwoju Gospodarczego z Kuwejtu.

Egipska minister współpracy międzynarodowej, pani Rania Al-Mashat, powiedziała, że ​​grant stymuluje wysiłki podejmowane przez egipski rząd na rzecz wzmocnienia stosunków gospodarczych z krajami kontynentu afrykańskiego w ramach Agendy Rozwoju 2063.

W lutym zakończono wstępne badania dla linii o długości 363,5 km, która połączyłaby sieci kolejowe obu krajów. Planuje się, że linia będzie powstawała w dwóch etapach. Pierwszy to planowana linia o długości 283,5 km z Asuanu do Toshki i Abu Simbel w południowym Egipcie. Drugi etap to przedłużenie linii o kolejne 80 km do Halfa w północnym Sudanie.

Rządy obu krajów podpisały w listopadzie 2020 r. porozumienie o współpracy. Jej celem jest przeprowadzenie ekonomicznych, społecznych i środowiskowych studiów wykonalności budowy nowej kolei transgranicznej. Umowa ta określała, że ​​budowa będzie zgodna z egipskimi specyfikacjami kolejowymi.

Dodaj komentarz