Tramwaje

Kwiecisty Tramwaj we Wrocławiu

Wyjątkowy pojazd MPK Wrocław, ozdobiony egzotycznymi roślinami, w najbliższych dniach będzie kursował po wrocławskich torowiskach na liniach 2, 4 oraz 10. Ma kierować wzrok pasażerów na rozpoczynający się w sobotę XXXII Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ w Wałbrzychu.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

Uruchomiony w ostatnim tygodniu kwietnia Kwiecisty Tramwaj to wspólna inicjatywa MPK Wrocław oraz trzeciego największego zamku w Polsce. Promuje barwne wydarzenie, które co roku odwiedzają tysiące gości. A jednocześnie to gest w stronę pasażerów wrocławskiego MPK.

– Taka instalacja ma sprawić, że podróż po Wrocławiu będzie przyjemniejsza dla naszych pasażerów. Wiosna za oknami tramwajów nas nie rozpieszcza. Chcemy więc w ten sposób choć fragment tej  kolorowej pory roku przenieść do wnętrza pojazdu – mówi Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK. – Jednocześnie pomagamy po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, reaktywować imprezę, która od ponad 30 lat pobudza wyobraźnię mieszkańców Dolnego Śląska.

 

Autorem aranżacji jest Maciej Krzus, uznany mistrz florystyki. Do ozdobienia Kwiecistego Tramwaju wykorzystał różne gatunki roślin.

– W założeniu cała instalacja miała być kwiatowa, bardzo kolorowa i przyciągająca uwagę. Stworzyliśmy więc koncepcję w dużej harmonii kontrastów. Połączyliśmy mocne, nowoczesne, intensywne kolory tak, aby całość dobrze współgrała z kolorem tramwaju. Jego wnętrzem czy siedzeniami – mówi Maciej Krzus. – Jeżeli zaś chodzi o same rośliny, użyliśmy tych ozdobnych, traw, lotosów, egzotycznego suszu.