Tramwaje

KZN Bieżanów dostarcza rozjazdy tramwajowe do Niemiec

Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Bieżanów, poprzez spółkę KZN Bahntechnik, dostarczyły rozjazdy tramwajowe dla niemieckiego zarządcy infrastruktury tramwajowej Bogestra Bochum. Krakowski producent ponownie zaznacza swoją obecność na zachodnim rynku.

"Fot.

W czerwcu i październiku 2022 roku do usprawnienia niemieckiej komunikacji miejskiej w Bochum i Witten wykorzystano rozjazdy krakowskiego producenta – Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów”, które zostały już zabudowane.

– Od lat systematycznie umacniamy naszą obecność na rynku niemieckim, produkując i dostarczając tam wyroby nawierzchni torowej zarówno dla segmentu tramwajowego, jak i kolejowego oraz metra. – mówi Artur Kępa, dyrektor do spraw rynków zagranicznych w spółce KZN Bieżanów.

 

Gdzie do tej pory dystrybuowane były rozjazdy?

– Przez ostatnie lata dostarczaliśmy konstrukcje rozjazdowe i skrzyżowania tramwajowe między innymi do takich miast jak Berlin, Kolonia, Krefeld, Hannover. Bochum to kolejne miasto, w którym wykorzystywane są nasze produkty infrastruktury tramwajowej – dodaje Kępa.

 

KZN Bieżanów należy do Grupy KZN Bieżanów, która od lat prowadzi konsekwentną ekspansję na rynek niemiecki. Obecność marki na zachodzie umacnia spółka KZN-Bahntechnik GmbH, której zadaniem jest pozyskiwanie kontraktów w Niemczech. W ostatnich miesiącach grupa uzyskała również recertyfikację kwalifikowanego dostawcy wyrobów nawierzchni tramwajowej i metra dla BVG Berlin, otwierając tym samym możliwość dalszej realizacji dostaw dla nadzorowanego przez BVG Berlin segmentu tramwajowego i metra.

Dodaj komentarz