Aktualności Inwestycje

Lepsza komunikacja i większe bezpieczeństwo w Terespolu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowego skrzyżowania bezkolizyjnego w Terespolu na linii Warszawa – Terespol i drodze wojewódzkiej nr 698 w kierunku Siedlec. Inwestycja usprawni układ komunikacyjny miasta i zapewni bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym.

Fot. Rafał Wilgusiak / PKP PLK

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności. Inwestujemy w drogi lokalne i nowoczesną kolej. Zmieniamy wschodnią Polskę, by mogła lepiej się rozwijać. Budowa niezbędnej infrastruktury, takiej jak skrzyżowanie dwupoziomowe w Terespolu przyczyni się do wzrostu poziomu życia mieszkańców. Inwestycja będzie wsparciem dla gospodarki oraz szansą na nowe miejsca pracy dzięki większym możliwościom małych i średnich firm – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opublikowały 18 sierpnia zaproszenie dla wykonawców do składania ofert na opracowanie dokumentacji przedprojektowej – koncepcji programowo – przestrzennej dla budowy skrzyżowania dwupoziomowego w Terespolu. To I etap wspólnej inwestycji PLK, Województwa Lubelskiego oraz Gminy Miasta Terespol.

Budowa wiaduktu całkowicie wyeliminuje ryzyko kolizji w ruchu drogowym i kolejowym oraz usprawni system komunikacji. Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Wojska Polskiego. Inwestycja obejmie budowę bezkolizyjnego skrzyżowania wraz z budową przyległego układu drogowego.

– Realizacja Krajowego Programu Kolejowego to zwiększanie dostępności do kolei, tworzenie atrakcyjnych podróży oraz zapewnienie sprawnego przewozu towarów m.in. na ważnej trasie wschód – zachód. Inwestycja drogowa w Terespolu pokazuje, że polska kolej również na styku z innymi rodzajami transportu staje się coraz bezpieczniejsza, przewidywalna i komfortowa – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.